TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Stefan Kuntz görüştü!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’yle A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Stefan Kuntz’un milli maçların ardından bir görüşme yaptığı öğrenildi.

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Ermenistan karşısında Eskişehir’de sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılan A Milli Futbol Takımı, daha sonra oynadığı özel maçta Japonya’ya da 4-2’lik skorla mağlup oldu. Ay-yıldızlıların bu performansı sonrası eleştirilerin hedefindeki isim Stefan Kuntz haline geldi.

A Milli Futbol Takımı’nın oynadığı karşılaşmalardaki gösterdiği performans sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Teknik Direktör Stefan Kuntz bir görüşme gerçekleştirdi.

Kuntz rapor verdi

Milliyet’in edindiği bilgiye göre; A Milli Takımın önce Eskişehir’de Ermenistan karşısında aldığı beraberlik, ardından özel maçta Japonya’ya farklı yenilmesi Teknik Direktör Stefan Kuntz’a olan güveni iyice azalttı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, Japonya maçından sonra Alman hocadan takımla ilgili rapor istedi.

Başkan Mehmet Büyükekşi her fırsatta Kuntz ile yola devam edeceklerinin altını ısrarla çizse de son iki maçtaki kötü sonuçların nedenini tecrübeli çalıştırıcı ile masaya yatırdı. Toplantıda Kuntz’un takımdaki bazı oyuncuların kulüplerindeki performansı ay-yıldızlı forma altında gösteremediklerini savunduğu belirtildi.

“Bize yakışmayan bir futbol vardı”

Buna rağmen takımın iyi yolda olduğunu ve endişe edilecek bir durumun söz konusu edilemeyeceğini kaydeden Alman hocanın, “Evet Japonya karşısında ilk yarıdaki kötüydük. Bize yakışmayan bir futbol vardı. Ancak ikinci yarıdaki değişikliklerle kendi kimliğimizi bulduk. İki ayrı maç gibi düşünüyorum ben bunu. Önce onlar kazandı, sonra biz. Sakat oyuncuların da katılımıyla Ekim ayında farklı bir milli takım izlettireceğimize inanıyorum” dedi.

Başkan Büyükekşi’nin de yönetimin olarak sonuna kadar destek vermeyi sürdüreceklerini belirterek, hocalarına olan güvenlerini tekrarladığı kaydedildi.

“Konuşmalarımın arkasındayım”

Yönetimin, Kuntz ile yaptığı mini zirvede maç sonrası oyuncuları hedef alan bir konuşma yapan Alman hocaya bu durumun da sorulduğu öğrenildi. Alman hocanın bunun bireysel değil genel bir eleştiri olduğunu söylediği ve “Ben konuşmalarımın arkasındayım. Futbolcu kendisine yönelik eleştirilere röportajlarda değil sahadaki oyunuyla cevap verir” dediği bildirildi.

Öte yandan Kuntz’un basın toplantısında Hakan Çalhanoğlu’nu hedef almadığı da öğrenildi. (Milliyet)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx