Siyasilerden şehit askerler için başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB),  Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını duyurdu.

Siyasi partilerin genel başkanları sosyal medyada şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dün aldığımız acı haberin ardından bugün bir kez daha kahrolduk. Pençe Kilit Operasyon bölgesinde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan altı askerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mesajında, “Dün akşam yüreğimize düşen ateşe bugün bir kor daha eklendi ve maalesef bir acı haber daha aldık. Pençe-Kilit Harekatı operasyon bölgesinde askerlerimize yapılan saldırıda 6 kahraman Mehmetçiğimizi daha teröre şehit verdik” ifadelerini kullandı.

Şehit askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Akşener, şunları kaydetti:

“Evlatlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun. Bugün 85 milyon Türk milleti olarak yaralıyız ama yaramızı deşmeye çalışan hainlerin heveslerini kursaklarında bırakmaya da kararlıyız. Duyması gereken kim varsa duysun, varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da şehit olan kahraman askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine sabır dileyerek, “Rabb’im sınırlarımızda teröre karşı mücadele eden tüm vatan evlatlarımızı bizlere bağışlasın.” mesajını paylaştı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da şehit askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı ve sabır diledi. Yaralı askere de acil şifa dileklerinde bulunan Davutoğlu, “Şehitlerimizin mekanları cennet, ruhları şad olsun” ifadesini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“Irak’ta üs bölgemize sızmaya çalışan terör örgütü üyeleri ile çıkan çatışmada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Başımız sağ olsun. Yaralı askerimizin bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir