Rus Savaş Gemisi, Karadeniz’de ‘Şükrü Okan’ İsimli Yük Gemisine Ateş Açtı

Rus savaş gemisinin, Karadeniz’de seyreden ‘Şükrü Okan’ isimli bir gemiye ateş açtığı daha sonra ise helikopterle çıkarma yaptığı belirtiliyor. Konuya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı’ndan ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

Rusya, Temmuz ayında Ukrayna’nın tahıllarını Karadeniz üzerinden taşımasına izin veren BM ve Türkiye arabuluculuğundaki anlaşmadan çekildi ve Ukrayna’ya giden gemilerin potansiyel olarak silah taşıyormuş muamelesi göreceğini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, bir Rus savaş gemisinin Ukrayna’nın güneyindeki Izmail Limanı istikametine giden kargo gemisine uyarı ateşi açtığı bildirildi.

Ateş açılan ‘Şükrü Okan’ adlı gemi çeşitli nakliye veri tabanlarına göre, Türk menşeli. Haberde ise geminin bandırası Palau olarak belirtildi.

Askerlerin helikopterle gemiye çıkarma yaptığı belirtilen açıklamanın devamında ayrıca ‘Denetim grubu gemideki çalışmalarını tamamladıktan sonra Şükrü Okan gemisi, İzmail Limanı istikametine doğru yoluna devam etti‘ denildi.

Türk Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili ise Romanya’ya giden bir gemiyle ilgili bir olay yaşandığından haberdar olunduğunu ve Ankara’nın konuyu araştırdığını aktardı.

Rus askerlerinin gemiye girdiği anlarda çekilen görüntüler ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx