Redmi K70 serisi özellikleri ile fark yaratacak!

Xiaomi’nin popüler K serisi yeni bir üyeyle genişlemeye hazırlanıyor. Firmanın iddialara göre yakın zamanda piyasaya süreceği model, Redmi K70 olacak. Bu model, serinin standart, ya da diğer bir deyişle ‘amiral gemisi’ cihazı olarak konumlanacak ve güncellenmiş özelliklerle gelecek.

Bu iddia, özellikle duyumlarıyla tanınan Digital Chat Station tarafından ortaya atıldı. Çin merkezli bir mikroblog sitesi olan Weibo’da paylaşılan bilgilere göre, standart Redmi K70 modeli, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olacak. Bu çip, Redmi K60 Pro modelinde de tercih edilen bir seçenek. Bu durum, Redmi K60’ın da Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olmasına ve bu çipin önceki K50 modelinde bulunan Dimensity 8100’den daha gelişmiş olmasına paralel bir durum.

Redmi K70 serisi özellikleri ile fark yaratacak!

Buna ek olarak, daha önce ortaya çıkan bir rapor, K70 Pro modelinin Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi yonga setini içereceğini öne sürmüştü. Bu yeni yonga setinin Snapdragon 8 Gen 3 olabileceği düşünülüyor. Digital Chat Station’ın iddialarına göre, Redmi K70 ve K70 Pro modelleri bu yılın sonuna doğru Çin’de piyasaya sürülecek. Bu iddia, geçmiş yıllara bakıldığında tutarlı görünüyor çünkü K60 serisi de geçen yıl Aralık ayında satışa çıkmıştı.

Ancak, bu durum, Redmi K70 serisinin duyurusunun bu yıl Aralık ayında yapılacağını, telefonların ise muhtemelen gelecek yılın başlarında satışa sunulacağını gösteriyor. Redmi K70 serisi, iQOO ve Realme gibi markaların uygun fiyatlı amiral gemisi telefonlarına rakip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx