Kara yollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) yol durumu bültenine göre, Ankara Çevre Otoyolu’nun 0-5. kilometrelerinde (Kıbrısköy-Çankaya Kavşakları) Konya istikameti üstyapı onarım çalışması nedeniyle yol trafiğe kapatılarak ulaşım Samsun kavşağı istikametinden çift yönlü sağlanıyor.

İzmir-Çeşme Otoyolu’nun (Karaburun-Zeytinler Kavşakları) 39-43. kilometrelerinde ekolojik köprü çalışmaları sebebiyle İzmir-Çeşme istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer yönden gidiş-geliş olarak sürdürülüyor.

TEM Otoyolu’nun (Hadımköy-Esenyurt kavşakları) muhtelif kilometrelerinde bulunan 68 üstgeçit köprülerinde (00.00-06.00 saatlerinde) reklam ünitesi montaj çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem arz ediyor.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kocaeli il sınırı ile Adapazarı Kavşağı İstanbul-Ankara istikametinde yol bakım ve onarım çalışması nedeniyle trafik akışı Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü devam ediyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yolları dahil) Kılıç-Orhangazi Kavşaklarında, Orhangazi Tünelinde bakım-onarım çalışması yapılacak. Bu nedenle önce İzmir sonra İstanbul yönlerinde 1 şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlere yönlendirilecek.

İskilip-Çorum yolunun 3-5. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Elmalı-Finike yolunun 60. kilometresinde Finike Turunçova Mahallesi Saklısu Kavşağında düzenleme çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Hınıs Çevre Yolu’nun 21-27. kilometrelerinde devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

İnegöl-Bozüyük yolunun 41-46. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Arhavi-Hopa-Sarp yolunun 33-35. kilometrelerindeki Üçkardeşler 1, Üçkardeşler 2, Sarp 1, Sarp 2 ve Sarp 3 tünellerinde yapılacak elektrik, elektronik sistemi bakım onarım çalışması dolayısıyla saat 18.00’e kadar ulaşıma tek şeritten kontrollü izin verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx