Zehra Bayır cinayetinde yeni gelişme: İsimli tıp raporunun sonucu belirli oldu

Muğla’da 24 Temmuz’da akşam saatlerinde Konya’dan 3 ay evvel Milas’a çalışmaya gelen Zehra Bayır, unsur bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için bir cümbüş yerinde şarkıcılık yapmaya başladı. Argümana nazaran işletme sahipleri, Zehra Bayır’a toplu para vereceğini belirterek bu müddet içinde hiç ödeme yapmadı.

Kardeşinin tedavisi için Konya’ya gideceğini ve 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ile işletme sahipleri tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle işletme sahipleri, sert bir cisimle Bayır’ın başına vurdu. Darbenin tesiriyle yere düşen Bayır’ı, işletmeciler daha sonra yerin bahçesindeki havuza attı. Olayı görenlerin ihbarıyla bölgeye jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Havuzdan çıkarılan Bayır’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Bayır’ın cenazesi, otopsi için Muğla İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Süreçlerin akabinde Bayır’ın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’nın Karapınar ilçesine götürülerek toprağa verildi.

İŞLETME SAHİPLERİ YERİ SÜREKSİZ OLARAK KAPATTI

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma yürüten jandarma takımları H.K., Y.İ., T.K., T.İ., İlender İlter, kardeşi Ömer İlter ve garson Ünal Karakülah’ı gözaltına aldı. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden İlter kardeşler ve Ünal Karakülah çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olayın yaşandığı cümbüş yeri ile Zehra’nın öldürülüp, atıldığı havuz DHA muhabirleri tarafından görüntüledi. İşletme sahiplerinin süreksiz olarak kapattığı yerin kapısına asma kilit vurulduğu görüldü. Ayrıyeten jandarmanın olay yerine çektiği ‘Girilmez’ şeritlerinin de bölgede durduğu gözlendi.

Öte yandan Muğla İsimli Tıp Şube Müdürlüğü’nce hazırlanan raporda, Zehra Bayır’ın vefat nedeninin başına sert cisimle vurulmasından kaynaklandığı belirtildi. Olay ile ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

KARDEŞİNİN TEDAVİ MASRAFLARI KARŞILANACAK

Bu ortada sanatçı Haluk Levent, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada Zehra Bayır’ın ailesine ulaşıldığını belirterek, “Muğla’da unsur bağımlısı kardeşinin tedavisi için çalıştığı gazinoda azap ile öldürülen Zehra Bayır’ın ailesine ulaştık. Bu gece 02.30 da Ankara’ya bir hastaneye gidiyorlar. Kardeşimiz orada tedavi görecek. Tüm masraflarını Ahbap hayırseverleri karşılayacak” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*