Wimbledon tek bayanlarda Elena Rybakina şampiyon oldu

Dönemin üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon’da tek bayanlar şampiyonluğunu, 3 numaralı seribaşı Ons Jabeur’u 2-1 yenen 17 numaralı seribaşı Elena Rybakina elde etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, İngiltere’nin başşehri Londra’da düzenlenen çim kort turnuvasının bayanlar şampiyonunu belirleyecek maçta, mesleklerinin birinci grand slam finaline çıkan Tunuslu Jabeur ile Kazak Rybakina karşı karşıya geldi.

Grand slam finali oynayan birinci Afrikalı bayan tenisçi Jabeur ile büyük turnuvalarda finale yükselen birinci Kazak raket Rybakina ortasındaki çaba, büyük heyecana sahne oldu.

Rakibinin 17 kolay yanılgısına karşılık sırf 6 yanılgı yapan Jabeur, 3 ve 9. oyunda servis kırdığı birinci seti 6-3’lük skorla hanesine yazdırdı.

Rybakina, 2. setin başında bulduğu maçtaki birinci servis kırma puanını düzgün kıymetlendirdi ve servis oyununu da alarak 2-0’lık skor avantajını yakaladı. Kortta daha âlâ hareket etmeye başlayan ve yanılgı sayısını azaltan Rybakina, 13 puan kazandıran vuruşa imza attığı seti 6-2 kazanarak skoru 1-1’e getirdi.

Rüzgarı gerisine alan Rybakina, servis kırarak başladığı final setinde rakibine yalnızca iki oyun vererek üçüncü seti 6-2, toplam 1 saat 47 dakika süren maçı da 2-1 aldı.

Rybakina böylelikle grand slam turnuvası kazanan birinci Kazak tenisçi olarak tarihe geçti. 23 yaşındaki raket, mesleğindeki ise 3. tekler şampiyonluğunu elde etti. Kazak tenisçi ayrıyeten 2 milyon sterlin para ödülünün de sahibi oldu. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*