TEV afet bölgesinde prefabrik okullar yapacak

 

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Kahramanmaraş merkezli depremin ardından eğitimin sürmesi için ‘Ders Zili Fonu’ ile seferberlik başlattı. İnternet sitesi üzerinden bağış yapılabilen projeyle 4 ve 6 derslikli olarak yapılacak prefabrik okullar, tüm temel donanımları tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilecek.

ÖĞRENCİLERİN HAYALLERİ YARIM KALMAYACAK
Prefabrik okulların gelecek eğitim döneminde kullanıma hazır olmasını hedeflediklerini belirten TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, Deprem bölgesinin yeniden ayağa kalkması için hepimizin el ele vermesi gerekiyor. Bölgede çok fazla ihtiyaç var. Biliyoruz ki eğitim, en sağlam temeldir. Okullarda ders zili tekrar çalsın, sıralar öğrencilerle dolsun diye hayata geçirdiğimiz Ders Zili Fonu ile yıkılan hayalleri yeniden, hep birlikte inşa edeceğiz. TEV olarak, afetzede öğrencilerimizin yanındayız. Bireysel ve kurumsal bağışçılarımızın desteğiyle yapacağımız prefabrik okullarla hiçbir öğrencinin hayalleri, umutları yarım kalmayacak, hepsi eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’nin aydınlık geleceğinin bir parçası olacak dedi.

Öğrencilerin eğitimlerine ders sıralarında devam etmelerini amaçlayan Ders Zili Fonuna TEV’in internet sitesi üzerinden tek seferlik ya da aylık düzenli bağışlarla destek olunabilecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir