NTT VERİ Business Solutions Türkiye’den Transformation NOW etkinliğiGeleceğin öyküsü Transformation NOW etkinliğinde yazıldı

Birçok farklı bölümde kurulumların dijital dönüşüm seyahatlerine eşlik eden ve kurumsal iş uygulamaları alanında dünyanın kıymetli yazılımlarından SAP’nin en büyük memleketler arası iş ortaklarından biri olan NTT VERİ Business Solutions Türkiye epey kıymetli bir tepeye imza attı.

Transformation NOW ismi verilen bu özel aktiflikte iş dünyasının değerli isimleri, teknolojinin evrimi, dijital dönüşümün hayatımız üzerindeki tesirleri ve tecrübe iktisadının yarattığı bedel üzerine dikkat çeken konuşmalar gerçekleştirdi. Ayrıyeten günümüzün çağdaş iş stratejilerinin dijital dönüşüm stratejileriyle kesişimi tartışılırken “dijital dönüşüm” kavramına farklı bakış açılarıyla ışık tuttular. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Lideri Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın özel konuşmacı olarak katıldığı Transformation NOW etkinliğinde, Okan Bayülgen, Serdar Turan, Demet Akbağ ve Yekta Kopan iş dünyasının önderlerinin yer aldığı oturumların moderasyonunu ve idaresini gerçekleştirdi.

“Yurt dışındaki pek çok ülkeye ve şirkete ülkemizden dayanak veriyoruz”

Etkinliğin açılış konuşmasını NTT VERİ Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Bahri Danış gerçekleştirdi. “Geleceği Aydınlatan Yol: İnanç, Tutku ve Çeviklik” başlığı altında bildiriler veren Dr. Bahri Danış, bilhassa iş hayatında çevikliğin şirketlere kattığı pahaya ait görüşlerini paylaştı. Dr. Danış konuşmasında “Biz aslında Japonya merkezli NTT Küme şirketiyiz. Her sene dünyanın en büyük birinci 65 şirketi ortasında yer alan NTT Küme, 320 bin çalışanı ile faaliyet gösteriyor. Bugün yalnızca teknolojiden yıllık 21 milyon dolar ciro elde eden ve her yıl 3.6 milyar dolar Ar-Ge’ye bütçe ayıran epey büyük bir tertip.

NTT VERİ Business Solutions Türkiye şu anda 1620 kişilik bir teknoloji şirketi. Takımımızla birlikte başarılarımızı temsil eden pek çok ödül aldık. SAP’nin iş ortakları ödüllerindeki birinciliklerimizin yanı sıra Bilişim 500’de bilhassa son yıllarda Türkiye’nin en büyük analitik şirketi, Türkiye’nin en büyük ERP danışmanlık şirketi üzere mükafatları alıyoruz. Ayrıyeten SAP’nin Oscar’ları dediğimiz Pinnacle Ödülleri’nde de küresel çapta kümemizin muvaffakiyetleri her sene tescilleniyor. Türkiye’deki bu başarılarımızın yanı sıra MENA Bölgesi’nin idare sorumluluğunu da üstlenmiş bulunuyoruz. Bir sene içerisinde pek çok farklı stratejik alanda elde ettiğimiz başarılarla MENA Bölgesi’nde çok farklı bir pozisyona geldik. Öteki bir değişim ise Türkiye’nin kümemiz tarafından bir teknoloji üssü olarak kabul edilmesi. Kümemizin yurt dışındaki pek çok ülke merkezine ve küresel arenada faaliyet gösteren şirketlere dayanak veriyoruz ” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*