İstanbul’da denize dökülen lağım suyu telaşa neden oldu: Kıyının bir kısmı kapatıldı

Florya kıyısında rögar kapağından taşan kanalizasyon suları denize karıştı. Kapaktan taşan pis su, kıyıya akarak deniz suyuyla birleşti. Ağır kokudan ötürü hayli rahatsız olduklarını belirten yurttaşlar, ivedilikle probleme tahlil bulunmasını istedi. Lağım sularının aktığı bu noktada kıyının kapatıldığı görüldü.   

“MECBUREN BURADA YÜZÜYORUZ”

Sahile yüzmeye gelen Ali Aslan, “Türkiye’nin genel manada her vakit olan sorunu. Bu yalnızca lağım sorunu değil. Ben burada yüzerim zira alternatifim yok. Kent dışına çıkamayacağımız için mecburen burada yüzüyoruz” dedi. 

“SUYUN KİRLİ OLDUĞU SÖYLENSE BU KADAR İNSAN BURADA YÜZMEZ”

Ahmet Gülsoy, denizin kirliliği nedeniyle sırf kıyıda yürüyüş yapabildiğini belirterek, “Lağımın içerisinde yüzülüyor zira temizlendiği söyleniyor. Nitekim bir açıklama yapılsa, suyunun kirli olduğu söylense bu kadar insan burada yüzmez. Ben burada yüzmem, 40 yıldır burada yaşıyorum bildiğim için yüzmüyorum. Ailemle yalnızca gezmeye geliyorum” diye konuştu. 

“TEMİZLENMESİ GEREKİYOR”

Hakan Gümüş ise yetkililere seslenerek, “Ben burada yüzmem su çok kirli, yüzülecek üzere değil. Buranın temizlenmesi gerekiyor” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*