Instagram’da fiyatlı abonelik devri başladı!

ShiftDelete’den aktarılan bilgilere nazaran; geçtiğimiz yıl başlatılan abonelik hizmeti, süratle genişlemeye devam ediyor. Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamaya nazaran, artık kimi gönderileri de gizlemek mümkün olacak. Bu gönderileri görmek isteyen kullanıcılar, fiyatlı abone olmak zorunda kalacak.

Daha evvel Story (veya Hikaye) için sunulan abonelik tabanlı özellik, içerik oluşturucuların Instagram’dan daha fazla para kazanmasını mümkün hale getiriyor. Son güncellemeyle birlikte gönderiler ve Reels görüntüleri da gizlenebilecek.

Instagram CEO’su Adam Mosseri’nin açıklamasına nazaran, sırf aboneler tarafından görülebilen gönderilerin şimdilik hududu bulunmuyor. Mosseri ayrıyeten abonelik üzerinden bilinmeyen gönderi ve Reels paylaşma yeteneğinin, şimdiye kadar en fazla alınan talep olduğunu söyledi.

İçerik oluşturucuları, profillerinde bir abonelik sayfası da oluşturabilecek. Bu özel sayfa sayesinde içerik oluşturucusuna abone olan kullanıcılar, bilinmeyen tüm Reels ve gönderileri tek bir ekranda görebilecek.

Yeni abonelik güncellemesiyle birlikte içerik oluşturucularına birtakım ileti hakkı da tanındı. Buna nazaran, birebir anda 30 aboneye kadar ileti göndermek mümkün olacak. Adam Mosseri, Instagram’ın içerik oluşturucularının para kazanacağı en düzgün yer olacağını söyledi.

TÜRKİYE İÇİN ABONELİK FİYATI NE KADAR?

Daha evvel Instagram abonelik Türkiye fiyatı 60,99 TL’den başlayıp 84,99 TL’ye kadar çıkıyordu. Fakat yeni fiyatların ne vakit resmi olarak duyurulacağını şimdilik bilmiyoruz.

Abone rozeti: Abone olduğunuz hesaba ileti gönderdiğinizde ve paylaşımlarına yorum yaptığınızda kullanıcı isminizin yanında size özel bir rozet gözükecek.

Abonelere özel kıssa ve canlı yayın: Hesabın yalnızca abonelerine açık olacak formda paylaştığı kıssaları ve canlı yayınları görebileceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*