Huawei’nin yeni laptop modelleri: MateBook D16 ve MateBook D16s

Huawei, bugün İstanbul’ta düzenlediği bir aktiflikte iki yeni laptop modelini tanıttı. MateBook D16 ve D16s olarak isimlendirilen bu modeller yapay zekânın kamera ve mikrofonda kullanılmasıyla herkesin ilgisini çekti. 

EKRAN ÖZELLİKLERİ

Şirket, kullanıcılara daha fazla çalışma alanı sunmak için her iki laptop modelinde de 16 inç FullView ekran kullanmış. En-boy oranının ise 16:10olması bilhassa görüntü izleyen ve manzara düzenleyen kullanıcıları epeyce mutlu edecek.

TÜV Rheinland düşük mavi ışık sertifikası ve DC Dimming Flicker Free sertifikasıda alan ekran, kullanıcıların gözünü daha az yormayı vaat ediyor. 

Ekran gövde oranı ise yüzde 90, her iki laptopta çözünürlük ise Full HD.

İŞLEMCİ, EKRAN KARTI, RAM VE DEPOLAMA

İşlemcisi olarak 12. nesil Intel Core H serisi işlemci tercih edilmiş. İşlemci modeli 5GHz’e kadar turbo frekansı sunuyor ve LPDDR5 belleği de destekliyor.

Laptopta harici ekran kartı bulunmadığı için ekran kartı olarak İşlemci üzerindeki dahili ekran işlemcisi Intel® Iris® Xe kullanılıyor. Bu sayede güçlü donanıma sahip olmasına karşın her iki laptop epeyce hafif.

Laptopta iki adet RAM girişi ve çoklu misyon ve karmaşık kullanım senaryolarını verimli bir biçimde işleyen yüksek süratli SSD bulunuyor. 16 GB RAM ve 512 GB PCIe SSD’li bir modelin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

HIZLI ŞARJ VE YENİ ÖZELLİKLER

MateBook Serileri, 40W’a kadar TDP kıymetine sahip. Bataryası ise  65W gücünde şarj edebilen SuperCharge’yi destekliyor. Tekrar tasarlanan SuperCharge evvelki modeline nazaran yüzde 30 küçültülmüş. Bu sayede öteki laptop adaptörlerinin bilakis basitçe taşınabiliyor. Her iki laptopta Type-C ile şarj oluyor.

Huawei Shark Fin fan tasarımı sayesinde daha âlâ soğutma yapılırken, fan sesi ise yok denecek kadar kısık bir düzeyde kalıyor.

Her iki modelde de MateBook serilerinde bir birinci olan nümerik klavye yer alıyor.

1080p çekim yapabilen kamera 88 derecelik görüş açısına sahip. Ayrıyeten kamera ve mikrofon yapay zekâ ile desteklenmiş. Bu sayede kamera ardına gerçekçi art planları ekleyebiliyorsunuz. Ayrıyeten kamera siz hareket halindeyken sizi takip edebiliyor. Mikrofon ise kusursuz bir ses transferini mümkün kılıyor.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*