Görgü şahidi: Ataşehir’de gasp edilenler Afganlardı

İstanbul’un Ataşehir ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde bir çocuğun Afganlar tarafından gasp edilmek istendiği sav edildi. Çocuğun gasptan kaçarken otomobil çarpması sonucu vefat ettiği öne sürüldü.

ÜMİT ÖZDAĞ GAYE GÖSTERDİ

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ başta olmak üzere birçok kişi Afgan göçmenleri toplumsal medya üzerinden maksat gösterdi. Özdağ, “3 Afgan 1 Türk çocuğu sıkıştırıyor, hırpalıyor. Çocuk ellerinden kurtulup kaçmak isterken bir araç altında kalıp ölüyor” paylaşımı yaptı.

‘GASP EDİLEN AFGANLAR’

Olayın şahidi olan, mahallede kağıt toplayıcılığı yapan Ekrem Yaşar ise Afganların bir çocuğu gasp etmeye çalıştığı argümanını reddetti. Yaşar, dün gece yaşananları şöyle özetledi: “Bunlar daima algı. 6-7 mahalle çetesi, iki Afgan’ı gasp ediyor. Telefonlarını, paralarını ve kâğıt toplama otomobillerini alıyorlar. Afganlar da fırsatını bulup depo sahibini arıyor. Depo sahibi ise polisleri arıyor. Polisler olay yerine gidiyor. Bunlar polisleri görünce kaçıyor. Kaçarken de birine otomobil çarpıyor. Çocuk ölüyor. Olay tam olarak bu. Algı yaparak göçmenleri maksat gösteriyorlar.”

‘OĞLUMU BIÇAKLADILAR, BU AKŞAM TEKRAR SALDIRACAKLAR’

Kalabalık bir kümenin birden deponun içine daldığını ve oğlunun da bıçakladığını belirten Yaşar, “Kimlik sordular. Diyarbakırlıyız dedik. Afgan çalıştırıp çalıştırmadığımızı sordular. Biz de çalıştırmadığımızı söyledik. Büyük bir kalabalıkla deponun içine girdiler. Ondan sonra benim oğlumu bıçakladılar. Şu anda durumu uygun. Kolundan bıçak darbesi aldı. Az evvel bir iki depoya daha saldırmışlar. Ziyan vermişler. Akşam tekrar depoları basacaklar” diye konuştu.

Gasp edilmek istenen Afganları yanında çalıştıran öbür depo sahibi ise huzursuz oluğunu belirtti ve taarruza uğrama ihtimali nedeniyle konuşmak istemedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*