Filistinli genç yürekleri dağladı! “Ya Rab Mescid-i Aksa’ya yardım et!” diyerek dua etti!


İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırılardan gelen görüntü gündem oldu. Dünyanın bütün gözü bu zulme çevrilmişken; Filistinli bir gencin, polis barikatlarının arasında seccadesine oturup “Ya Rab Mescid-i Aksa’ya yardım et! dediği anlar yürekleri dağladı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs‘te bulunan Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sonucu bütün gözler Kudüs’e çevrildi. İşgal altındaki Batı Şeria’da 12 ila 40 yaşları arasındaki Filistinli erkeklerin kutsal Ramazan ayı boyunca Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya girmesini yasakladı. Öte yandan polisler, bu sabah avluda namaz kılan cemaate de müdahalede bulunarak namaz kılmalarına izin vermedi.  Kıble Mescidi’ne sığınan Filistinlilere çeşitli aletlerle müdahale eden polis, 500’den fazla kişiyi gözaltına aldı.

Kudüs Mescid-i Aksa

” YA RAB MESCİDİ AKSA’YA YARDIM ET”

Yaşanan bu zulmün ardından dünyanın gözü bölgeye çevrilmişken  Filistinli bir gencin Kudüs sokaklarında bağıra bağıra dua ettiği anlar videoya yansıdı. Yürekleri yakan o anlar, kısa sürede gündeme oturdu. Genç, polis barikatlarının önünde seccadesinin üzerinde oturarak, ” Ya Rab! Senden başka yardım edecek kimsemiz yok. Ya Rap! Mescid-i Aksa’ya yardım et. Senden başka kim yardım edecek?” diyerek figan etti.

Filistinli müslüman gencin Mescid-i Aksa için duası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir