Cumhurbaşkanı Erdoğan, hudut bölgesinde misyonlu jandarma birliklerinin Kurban Bayramı’nı kutladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı hasebiyle ziyaret ettiği Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Varkavik Zirve Üs Bölgesi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı. 3 bin 350 metre yükseklikteki Hakkari Varkavik Zirve’de olduklarını söyleyen Soylu, üs bölgesinde hem jandarma hem polis özel harekat hem güvenlik korucuları hem de Mehmetçiğin misyon aldığını belirtti.

Soylu, “Hep birlikte yıllardır bu zirveyi tutuyorlar. Geçen gün de bu zirvenin çabucak yakınında 3 teröristi etkisiz hale getirdiler. Biz hem tebrik etmek için geldik hem de bayramlarını kutlamak için. Başkomutanımızla bayramlaşmak istediler” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı hasebiyle Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Varkavik Zirve Üs Bölgesi’ni ziyaret etti.

“RABBİM SİZLERDEN RAZI OLSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramını kutladığı jandarmalara hitaben şunları söyledi:

“Sizler sahiden bu vatanı bilhassa şehitlerimizin akabinde bütün bu teröristlere karşı her türlü kararlılığı göstererek müdafaaya devam ediyorsunuz. Rabbim sizlerden razı olsun. Rabbim şehitlerimizin yerini cennet eylesin. Sizlere şahsım, ailem, milletim ismine en kalbi şükranlarımı bildiriyorum ve Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Rabbim yar yardımcımız olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üs bölgesinde vazifeli öteki kumandan ve çalışanın de bayramlarını kutladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*