CHP’li Özgür Özel’den AKP’li Bülent Turan’a ‘mükerrer oy’ reaksiyonu: Ucuz palavra peşindesiniz

AKP Küme Başkanvekili Bülent Turan; TBMM Genel Kurulu’nun CHP’nin, sıhhat çalışanlarının başta şiddet olmak üzere problemlerinin tahlili için yaptığı davet karşısında toplanamaması ile ilgili açıklama yaptı.

Turan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Bugün klasik bir CHP tiyatrosu izledik. Bunun ismi tam bir siyasi istismardır. CHP, YETERLİ Parti’nin toplam 171 milletvekili var ancak katılan yalnızca 149 milletvekili. Her hususta ortak hareket ettikleri HDP’nin katılmaması da tiyatronun öteki bir perdesi. Kimi CHP milletvekillerinin yinelenmiş oy sahteciliği de ekstrası. Ayrıyeten ortada verdikleri, görüşülecek bir kanun teklifi de yok. Yetmedi tüm CHP milletvekilleri Erzurum’a gitmek için uçak bileti bile almışlar. Yani kendileri de Meclisi açmamak üzerine hazırlık yapmışlar” dedi.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’den, Bülent Turan’ın “mükerrer oy sahteciliği” sözlerine sert reaksiyon geldi.

Özel, bugün toplumsal medya hesabında şu iletisi paylaştı:

“Sayın Bülent Turan, dün yanıta paha görmediğimiz ‘mükerrer oy sahteciliği’ yalanınız medyaya yansımış. Yeni elektronik sistem hala yeterli çalışmadığı için bunun tüm milletvekillerinin başına geldiğini biliyorsunuz. Hepimizin bilgisi dahilinde Divanda mükerrerlik denetimi yapılıyor. Her oylamada AKP’lilerin onlarca yinelenmiş oyuna karşın sistem oturana kadar bu mevzuyu asla gündeme getirmiyoruz. CHP’lilerin tevessül etmeyeceği bir fiil üzerinden ucuz palavra peşindesiniz. Londra’dayken Meclis’te ismine oy kullanacak kadar sahtekarlar bizim partimizde yok şükür.”

Özel, ayrıyeten “AKP’li Alpay Özalan Erdoğan ile İngiltere’ye gitti. Özalan, Londra’da bu pozu verdiği sıralarda Ankara’da ise ismine oy verildi. Meclis’te yoklama yapılınca ‘kuliste’ denildi” tabirlerinin yer aldığı bir haberin görselini de paylaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*