Çataklı’dan Özdağ’ın tehlikeli provokasyonuna sert reaksiyon: Sen insan değilsin!

Irkçılık ve mülteci düşmanlığıyla gündemde kalan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, tekrar tehlikeli bir paylaşım yaptı. Özdağ, Gaziantep’te yolda yürüyen bir kızın Suriyeliler tarafından zorla otomobile bindirilmek istediğini, vatandaşın müdahalesi sonrası kurtarıldığını, Suriyelilerin ise tutuklandığını argüman etti. 

“SEN İNSAN DEĞİLSİN ÜMİT ÖZDAĞ”

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Ümit Özdağ’ın paylaşımına çok sert reaksiyon gösterdi. Çataklı, “Sen insan değilsin Ümit Özdağ. Senin palavraların yüzünden dün Bolu’da parkta oturan dört suçsuz bıçaklandı, biri de darp edildi. Senin yatacak yerin yok” ifadelerini kullandı.

“NERESİNİ DÜZELTELİM?”

Gaziantep Valisi Davut Gül de Özdağ’ın paylaşımına reaksiyon gösterdi. Olayın aslını da belirttiği paylaşımında, “Araçla değil yaya, jandarma değil polis, Suriyeli değil vatandaşımız, savcı değil mahkeme. Neresini düzeltelim?” tabirlerini kullandı. 

Suç işleyen herkese ceza verildiğini vurgulayan Gül, bu tıp olaylar üzerinden gündem oluşturmanın toplumsal barışa ziyan verdiğini de tabir etti. 

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*