Barış Yarkadaş: DÜZGÜN Parti HDP oylarıyla seçilen belediyelerden ihale aldı

TV 100’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Taksim Meydanı programına konuk olan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, ÂLÂ Parti ile CHP ortasındaki ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ polemiğini yorumladı.

“HDP oyları sayesinde belediyeleri aldılar”

İYİ Parti’nin CHP’ye yönelik tenkitlerine reaksiyon gösteren Yarkadaş, HDP seçmeni sayesinde Mansur Yavaş’ın, Ekrem İmamoğlu’nun, Muhittin Böcek’in, Yılmaz Büyükerşen’in, Hasret Çerçioğlu’nun ve birçok belediye liderinin kazandığını belirterek, buna karşın HDP’ye hal konulduğuna dikkat çekti.

“Tek tek biliyorum, bana söyletmesinler”

İYİ Parti’lilerin HDP oylarıyla seçilen belediyelerden ihale aldığını belirten Yarkadaş, “Şimdi siz HDP’li seçmenin lokal seçimde oyunu alacaksınız, HDP’li seçmenlerin katkısıyla seçilen büyükşehir belediye başkanlıklarının dağıttığı dairelerin daire liderleri olacaksınız, genel müdürleri olacaksınız, yakın etrafınız büyükşehir belediyelerinden ihale alacak. Tek tek biliyorum bana söyletmesinler. Beni konuşturmasınlar.” tabirlerini kullandı.

“Hem ihale alacaksın hem de HDP’yi yasal saymayacaksın”

Yarkadaş, konuşmasını şöyle devam ettirdi:

“HDP’lilerin verdiği oylarla belediye liderleri seçilecek, o belediye liderlerinin dairelerinde daire liderleriniz oturacak, genel müdürleriniz olacak, ihaleler alınacak sonra da diyeceksiniz ki ‘Biz HDP’yi yasal saymıyoruz.’ HDP’yi yasal saymıyorsan kardeşim o vakit HDP’nin katkısıyla seçilen belediyelerde daire başkanlığı da yapmayacaksın, genel müdürlüğü de kabul etmeyeceksin. Bu nasıl bir siyasi haldir.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*