Bahçeli: Kılıçdaroğlu’nun CHP, eski CHP değildir demesi boşuna değildir

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisini küme toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Sağanak yağışlar hayatın olağan akışını olumsuz etkilemiştir. Şiddetli yağışlardan ötürü hayat durma noktasına gelmiştir. Sel suları Ankara merkez ilçelerinde mesken ve işyerlerini basmış, cadde ve sokakları sular altında bırakmıştır. Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyesi sel taşkınlarını acınası bir acziyetle seyretmiştir. Meteorolojinin tüm ikazlarına karşın hiçbir adım atılmamıştır. Basiretsiz ve maharetsiz belediye idareleri bir defa daha sınıfta kalmıştır.

Terörle uğraş süreci çok boyutlu bir süreçtir. Karşımızda sırf teröristler yoktur. Terörizmin imalatçı ülkeleri, üniformasız barbarlar vardır ve bu yalın gerçeği birazcık zeka sahibi herkes bilmektedir. PKK, yalnızca PKK’dan ibaret değildir. Türk milletiyle kimlerin hesabı varsa terörizmin baronları, terör örgütlerinin ümit aşısı onlardır.

HDP’NİN KAPATILMASI AYM’NİN BİR VAZİFESİDİR: İstanbul Kadıköy’de ortalarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu bir güruhun İmralı canisini özgür bırakılması için yürüyüşe geçip, sokaklarımızı kirletmesi alçaklıktır. Üstelik PKK kontenjanından Meclis’e giren bir bayan milletvekili misyonunu icra eden polisimize adice yumruk sallamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nde askere, polise, günahsız vatandaşlarımıza saldıran, toplumsal huzuru bozmak, iç barış ortamını yıkmak için nifak saçan önüne gelene hakaretler yağdıran hiç kimse bu milletin mensubu olamaz. Mensubu olmayanların TBMM’de misyon yapması zuldür, mahşeri vicdanda darbedir. HDP’nin kapatılması, AYM’nin adalete, tarihe, millete, şehitlere, ihmali mümkün olmayan bir misyonudur. Türk Milleti bu kenelere daha fazla sabır ve tahammül gösteremez. Sayın Kılıçdaroğlu bu vahim görüntü karşısında hala çıtın çıkmıyor, bir şey diyemiyorsun. Bu sessizliğini neye yoralım? Polise yumruk atan soysuzun yanında mısın?

CHP ESKİ CHP DEĞİLDİR DEMESİ BOŞUNA DEĞİLDİR: Kadıköy’de polise yumruk atan çürümüşün gerisinde duran aşikardır ve bugünkü CHP idaresidir. Kılıçdaroğlu’nun CHP, eski CHP değildir demesi boşuna değildir. Zillet ittifakı rotasızdır, ruhunu ve siyasi onurunu kiraya vermiştir. Serok Ahmet’in Diyarbakır’da düzenlenen çalıştayda yaptığı konuşma bu çalıştaya PKK’lıların ve FETÖ’cülerin iştiraki provokasyondur. PKK tezlerini savunacak kadar çukurlaşmıştır. Serok Ahmet, Türkiye’nin başına sarılmış beladır. Kumanda edilen mandacıdır, geçmişi ve geleceği ile siyasi kundakçıdır.

KILIÇDAROĞLU’NUN ALEVİ OLMASI BİR KAYIP, HANDİKAP, UATANACAĞI BİR ÖZELLİK DEĞİLDİR: Kılıçdaroğlu’nun mezhebi, etnik kökeni, doğduğu yer bizim siyasi eleştirimizin külliyen dışındadır ve kesinlikle hürmet gösterilmelidir. Türk Milleti’nin hiçbir ferdi Türk, Kürt, Alevi, Sünni, inanan, inanmayan, laik, anti laik diye ayrılamaz. Ayrımcılığa maruz bırakılamaz. Kökeni, mezhebi, anasının lisanı ne olursa olsun bu millet benim, bu bayrak benim diyen herkes bizim kardeşimizdir. CHP Genel Başkanı’ın Alevi İslam inancına sahip olması onun için bir kayıp, handikap, utanacağı bir özelliği değildir. Aksine, Alevi İslam inancına sahip olan kardeşlerimiz bizim can beraberliğimizdir. Mezhep üzerinden fitne çıkarmaya heves edenler fitnenin çıban başlarıdır. Tıpkı İttifak içinde Kılıçdaroğlu’nun alevi kimliğinden telaş duyanlar, bunu da kamuoyu ile paylaşanlar sorumsuz olmakla birlikte ulusal birlik ve dayanışma ruhunu zedelemek isteyen provokatörlerdir. Bu yezit siparişini hazırlayan kimlerdir? Peş peşe gelen özür bildirilerinin hiçbir inandırıcılığı, geçerliliği yoktur.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*