Avusturyalı futbolcu Florian Grillitsch’ten Türkiye itirafı!

Almanya Ligi takımı Hoffenheim’dan ayrılmasının ardından Ajax‘a imza atan Florian Grillitsch açıklamalarda bulundu.

Transfer periyodunda Galatasaray ve Trabzonspor başta olmak üzere; Fiorentina, Brighton, Birmingham ile ismi geçen Avusturyalı orta saha oyuncusu, “Son birkaç hafta benim için kolay geçmedi. Kendimle ilgili kimi şeyler okudum ve bunlar beni etkiledi. Şu anda tüm detaylara girmek istemiyorum lakin bilhassa gerçekleşmeyen transferlerle ilgili babam ve benim hakkında gerçeğe uygun olmayan savlar ortaya atıldı” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE KELAM KONUSU DEĞİLDİ”

Sportif nedenlerden ötürü Türkiye’ye transfer olmak benim için kelam konusu değildi” diyen Grillitsch, “Transferi iptal ettikleri söylenen Championship kadrosu Birmingham City ile hiç görüşmedim. Lakin bu biçim şeylerden şikayet etmek istemiyorum. Kendime eleştirel olarak bakmayı tercih ediyorum” dedi.

“FUTBOL KİRLİ BİR OYUN”

Transfer devrinde kimi kulüplerle görüşürken yanlışlar yaptığını kaydeden 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Benim için her şey âlâ gitmedi, bu bahiste bir sorun yok. Kimi insanlara çabuk güvenecek kadar saftım. Futbol, bazen kirli bir iş olabilir, bu yaz bunu öğrendim. Fakat alışılmış ki tüm kararlarımın sorumluluğunu üstleniyorum” diye konuştu.

Her şartta bu vakitte yaşadıklarımdan çok şey öğrenebilirim. Artık yalnızca geleceğe bakmak istiyorum. Sonunda tekrar futbol oynayabildiğim için mutluyum” formunda konuşan Grillitsch, “Şu anda Ajax’ta olmaktan ve bu türlü bir kulüpte Şampiyonlar Ligi’nde oynamaktan memnunum. Ajax inanılmaz taraftarları ve çok fazla geleneği olan dünyanın en büyük kulüplerinden biri. Bu kulüpte oynamak beni gururlandırıyor” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*