Albert Riera, Slovenya Ligi’ne damga vuruyor

Bir periyot Galatasaray’da hem futbolculuk hem de yardımcı antrenörlük vazifeleri yapan İspanyol Albert Reira birinci teknik yöneticilik tecrübesine fevkalade bir başlangıç yaptı.


Ligde bütün maçlarını kazandı

Albert Riera’nın çalıştırdığı Olimpija Ljubljana Slovenya Ligi’nde çıktığı 6 maçın tamamında alandan galibiyetle ayrıldı. Riera’nın öğrencileri bu maçlarda rakip filelere 10 gol atarken kalesinde gol görmedi. İspanyol hocanın ekibi Slovenya Ligi’nde en yakın rakibi Koper’in 6 puan önünde 18 puanla başkan durumda bulunuyor.

Olimpija Ljubljana Konferans Ligi elemelerinde ise 1. çeşidi geçmiş fakat 2. tıpta Romanya grubu Sepsi’ye elenmişti.

Robert Prosinecki’nin yerine geldi

Son olarak Galatasaray’da Domenec Torrent’in yardımcılığını yapan 40 yaşındaki Riera, Olimpija Ljubljana’da Türk futbol severlerin yakından bildiği Robert Prosinecki’nin yerine teknik yöneticiliğe getirildi.

Taraftar, Riera’yı istememişti

Kulübün eski teknik yöneticisi Robert Prosinecki ile yolların ayrılmasına reaksiyon gösteren taraftarlar, Riera’nın basın toplantısını basmıştı.

Kulübün ateşli taraftar kümesi, maske ve şapkalarla yüzlerini gizleyip Riera’nın ve kulüp vazifelilerinin olduğu masaya yönelmiş, fizikî temas olmasa da olayda Riera masadan kalkarak odayı terk etmek zorunda kalmıştı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*