Ahmet Tatlıses: İbrahim Tatlıses’in akıl sıhhatiyle ilgili kuşkularım arttı

İbrahim Tatlıses, oğlu Ahmet Tatlıses ve eski eşi Adalet Sara ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2011 yılında silahlı hücuma uğrayan türkücü, “İhanete uğradım, vurulduğum gün oğlum şirketin kasasındaki parayı boşalttı!” dedi. Ahmet Tatlıses’ten babasına sert cevap geldi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Ahmet Tatlıses, “Her ne kadar aile konularımızı konuşmak istemesem ve bugüne kadar bu mevzularda açıklama yapmaya aralıklı dursam da bugün İbrahim Tatlıses’in benim, annem ve ailem ile ilgili yaptığı açıklamalar müthiş, akıl almaz ve gerçeği yansıtmayan iftiralara döndüğü için açıklama yapmam zorunlu bir hale gelmiştir” dedi.

“EVİ VE KASASI AÇILDI SAYIM YAPILDI”

İşte Ahmet Tatlıses’in yaptığı açıklama:

“Öncelikle kendisi vurulduğu devirde, beni kasasını boşaltmak ile suçlamıştır. Hepinizin bildiği üzere İbrahim Tatlıses’in başına bu elim olay geldiğinde ben ameliyat ve tedavi sürecinde İstanbul hatta Almanya’da dahi devamlı hastanede idim. Konutunun de bulunduğu şirkete bir kere gittim, muhasebecisi eşliğinde bende anahtarı dahi bulunmayan konutu ve kasası açıldı sayım yapıldı, varlıklar muhasebecisi, şirket müdürü ve şirket çalışanları eşliğinde raporlanarak imzalandı. Buna o devir herkes şahittir.”

“KENDİSİ BENİM YÜZÜMDEN BİR ZİYANA UĞRAMAMIŞTIR”

Bir öteki bahsi geçen olay kendisinin bana ‘7 dükkân verdim hepsini batırdı’ söylemi ile ilgilidir. Bu türlü bir durum kelam konusu değildir. Mecidiyeköy’de 2000’lerin başında bir dükkân açtım, kendisi franchise sistemini Türkiye çapında iptal etti, işlerimizin bozulmasıyla kapattık. Tekrar bu olaydan yıllar sonra bir AVM’de besin üzerine dükkân açtım, yıllar sonra AVM’nin yüksek kira maliyetleri üzerine bölüm ettim. İş hayatı normları içinde gerçekleşen bu hadiseleri ‘Ben yaptım batırdı’ üzere aksettirmesini rahatsızlığına veriyorum hakikaten kendisi benim yüzümden bir ziyana uğramamıştır ve benim yıllardır süren kendi imkanlarımla sürdürdüğüm iş hayatım hala devam etmektedir.”

“BANA BİR KONUT DAHİ VERMEDİ”

“Bugüne kadar kendisi bana bir mesken dahi vermemiştir. Lakin bana gereksinim duyduğu her an gözüm kapalı canımı ortaya koymuşumdur. Eşim ve evladım Rüzgar’ın annesi Tülay Hanım ile evlenmeden evvel olağan bir tartışmamızda baba-oğul dertleşmesinde bir cümleyi ziyadesiyle abartarak bugün hala konuşmasına bir mana veremediğim üzere, 15 yıl evvelki bir konuyu gündeme getirmekteki niyetini çözmüş değilim. Ayrıyeten bahsettiği üzere kendisine hiç hakaret etmedim, ağza alınmayacak kelamlar sarf etmedim. Zati aylardır kendisi ile diyaloğum yok bunu da kendisi beyin tümörü ameliyatımda ‘Görmedim, gitmedim, gözümden bir damla yaş gelmedi’ diyerek cümlelere dökmüştür. Ne kadar can acıtıcı olsa da bu davranışı ve telaffuzları beni değil kendisini bağlar.”

“KORKUN, UTANÇ VERİCİ İFTİRA”

“Buraya kadar ben tekrar sineye çekerdim lakin değil annem kim olursa olsun dini inanışlarından dolayı kendi hür iradesiyle seçtiği kıyafet üzerinden birinin aşağılanmasına göz yumamam. Hiç kimse benim annemi ‘kara peçeli’ diyerek aşağılayamaz. Hiç kimse benim anneme ‘yılan’ diyemez. Benim annem kendi halinde, eşrafında herkesin hürmet duyduğu eski bir devlet memuru ve namuslu bir bayandır. ‘Domuz yağı sürdüler, sevgilime büyü yaptılar, bizi ayırdılar’ üzere arkası gerisi kesilmez, fecî, utanç verici iftiraları asla kabul etmiyorum ve milyonların önünde büyü yaptılar, domuz yağı sürdüler üzere açıklamalarıyla kendisinin akıl sıhhatiyle ilgili olan kuşkularım artmıştır.

“ÖZEL HAYATINDAKİ İNSANLARA BELİRLİ MALLAR VERDİ”

“Bununla birlikte İbrahim Tatlıses yıllar boyunca kiminle ne istiyorsa onu yaşamış, söylemlerinde belirttiği üzere özel hayatındaki insanlara belirli mallar vermiş ve evlatları tarafından asla özel hayatına karışılmamış, tek bir münasebetine dahi yorum yapılmamış bir insandır. Aile problemlerinin bu derece çarpıtılarak sadece beni tahrik etmek üzerine kurgulanmasından rahatsızlık ve hüzün duyuyorum. Yıllarca neler yaşandığını, neler yapıldığını anlatmak bana yakışmaz, her ne olursa olsun topluma mâl olmuş bir sanatçı olarak kendisini rencide etmek istemiyorum. Ve sırf üzerime atılmış bu aslı astarı olmayan suçlamalara yanıt verip susuyorum. Tekrar kendisinin katıldığı yayında ‘Ölmeden evvel onlara o denli bir tuzak kuracağım ki’ telaffuzunun yorumunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Bir müddettir oğlu Ahmet Tatlıses ile ortası açık olan İbrahim Tatlıses Babalar Günü’nde toplumsal medya hesabından “Baba candır babanın değerini bilmeyenler ahmak oğlu ahmaktır” iletisini paylaştı.

Türkücünün Instagram hesabından yaptığı paylaşıma, Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara’dan “Bugün Babalar Günü’ymüş… Hangi babaların günü kutlu olsun? Anneden öksüzüne anne olmuş, çıkarına uçkuruna el uğruna evladını feda etmeyenlerin! Kız-oğlan, üvey-öz ayrımı yapma-dan sevgisini kuruşunu hisse edenlerin… Bugün Babalar Günü’ymüş… Hangi babaların günü kutlu olsun? Hayat yükü omuzunda olan… Babadan yetim kalmışların, baba üzere baba olanların ve… Baba üzere annelerin günü kutlu olsun” karşılığı geldi.

Bunun üzerine ise İbrahim Tatlıses açtı ağzını yumdu gözünü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*