ABD’de sel felaketi: 44 şahıstan haber alınamıyor

Virginia’da 2 gün boyunca tesirli olan şiddetli fırtına ve yağışlar nedeniyle sel meydana geldi. Eyaletin kuzeyinde yer alan Buchanan County’de 44 şahıstan haber alınamadığı bildirildi.

Buchanan Şerif Ofisi tarafından yapılan açıklamada, belirtilen bireylerin yakınları tarafından bağlantı kurulamadığı için yetkililere bildirildiği ve bunun kayıp oldukları manasına gelmediği belirtildi.

HENÜZ CAN KAYBI BİLDİRİLMEDİ

Açıklamada, haber alınamayan bireylerin yerini tespit etmek için çalışmaların başlatıldığı ve şu ana kadar can kaybı bildirilmediği tabir edildi.

Virginia Acil Durum İdaresi tarafından yapılan açıklamada, sınırlarda hasar meydana gelmesi sonucu kimi bölgelerde elektrik kesintileri yaşandığı tabir edildi. Alt yapının ve yollarında da ziyan gördüğü selde açıklamaya nazaran en az 100 konutta hasar meydana geldi.

ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

Virginia Valisi Glenn Youngkin, sel nedeniyle acil durum ilan etti. Youngkin yaptığı açıklamada, “Buchanan County’deki Virginialıların, bu fırtınadan etkilenenlere yardım etmek için tüm imkanları kullandığımızı bilmelerini istiyorum. Durumu değerlendirmeye devam ederken, birinci yardım gruplarımıza ve alandaki çalışanımıza devam eden operasyonlarda bize yardım ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*